همتیک، ابزاری برای دورکاری

ابزار دورکاری

امروزه به لطف «تکنولوژی و اینترنت» ، فرد بدون حضور در مکان فیزیکی شرکت می‌تواند با همکاران خود در یک کار تیمی مشارکت نموده و یا حتی تیمی را به راحتی مدیریت کند.

معضلات عدم استفاده از ابزار مناسب دورکاری:

کارهایی که دور از محل کارفرما انجام می‌­شود، در طبقه‌ی دورکاری قابل دسته‌بندی هستند اما مهمترین عامل توجه به دورکاری افزایش کارهای مبتنی بر دانش و اطلاعات به جای کارهای مبتنی بر زور بازو و توانایی‌های جسمانی است. هر چقدر کارها نیاز بیشتری به تفکر و دانش انسانی داشته باشند، قابلیت بیشتری برای انجام از راه دور دارند. برعکس کارهایی که نیاز به توان جسمانی یا تجهیزات فیزیکی غیرمنقول داشته باشند، از حیطه‌ی دورکاری عقب می‌مانند. دورکاری به طور کلی میتواند مشاغل پاره وقت یا تمام وقت را شامل شود.

براساس پژوهش انجام شده توسط Gallup، تعداد کارمندانی که در آمریکا دورکاری انجام میدهند، در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۶ – ۲۰۱۲ چهار برابر شده است. مطالعه‌ی دیگری که توسط Telework Survey انجام شده، بیانگر آن است که ۷۹% از کارمندان ماهر در سطح جهان دورکاری انجام داده‌اند یا دست کم بخشی از ساعات کاری خود را از خانه کار میکنند.

هنگام دورکاری و هماهنگی کارها، نداشتن گزارش دقیق و جامع در مورد میزان کار انجام شده و زمان صرف شده برای انجام کار مورد نظر و استرس این موضوع که کارها و پروژه‌ها در زمان تعیین شده به نتیجه نرسند، از جمله چالش‌های دورکاری هستند.

فرض کنید افرادی می­خواهند روی یک پروژه مشترک، به صورت دورکاری یا فریلنسری کار کنند؛ حال این سؤال پیش میاد که برای برقراری ارتباط و انتقال فایل­‌ها از چه ابزاری استفاده می­کنند؟

دورکاری با کمک همتیک

بدیهی است اطلاعات یکی از دارائی‌های مهم هر کسب ­و­ کار به حساب می‌­آید. انتقال و اشتراک اطلاعات مشتریان، فایل و مستندات مربوط به پروژه‌ها، اسناد مالی و تعاملات بین کارکنان، باید در محیطی امن و قابل مدیریت انجام گیرد.

اینکه هریک از افراد به صورت جداگانه فایل­‌ها و تعاملات خود را در پیام­‌رسان­‌های عمومی بدون امکان ایجاد دسترسی به اطلاعات در زمان مورد نیاز و عدم محرمانگی اطلاعات انجام دهند، به ضرر کسب و کارهاست و ریسک زیادی را برای آنها ایجاد می­کند.

 

راه حل:

در دهه‌های اخیر، با توجه به معماری جدید شرکت‌ها و ساختار جزیره‌ای آن‌ها، حیطه‌ی وظایف و مسئولیت‌های افراد و تیم‌های مختلف در یک شرکت به خوبی مشخص شده است. در تعاریف و چارت‌های جدید سازمانی، هر فرد میتواند به صورت مستقل و بدون تعامل مستقیم فیزیکی با همکارانش مسئولیت‌های خود را همچنان به خوبی انجام دهد. البته استفاده از تکنولوژی نیز نقشی بنیادین در این سبک معماری شرکت‌ها را دارد.

با استفاده از روش‌های نوین و امن و مناسب در راستای هماهنگی کارها در زمان دورکاری میتوانید تجربه‌ی خوبی کسب کنید. پیشنهاد سپهرماهان به شما استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه و کارها «همتیک» است؛ با کمک همتیک به راحتی میتوانید کارها و پروژه‌ها را مدیریت کرده و بی‌دغدغه به پیش روید.

برای مشاهده‌ی منوها و محیط برنامه و توضیحات عملکرد ویژگی‌های برنامه، لطفاً ویدئوهای مربوطه را در کانال‌های سپهرماهان در آپارات، یوتیوب و یا اینستاگرام تماشا کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید:

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی