۴ دلیلی که شما به شبکه اجتماعی سازمانی نیاز دارید

توسط محسن روح الامین 5 سال agoهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  ارتباطات داخلی سازمان  /  ۴ دلیلی که شما به شبکه اجتماعی سازمانی نیاز دارید
چهاد دلیلی منطقی

شبکه های داخلی کارکنان از دهه ۱۹۹۰ بوده اند، و در حالی که امکانات بسیاری از سیستم های شبکه داخلی تکامل یافته اند، بسیاری از سازمان ها با آنها ارتقا نیافته اند.  این سازمان ها در گذشته فرو رفته اند و اسیر تکنولوژی تاریخ گذشته شده اند.

شما اینطور نباشید. اینجا ۴ دلیل محکم مبنی بر اینکه چرا باید نگاه جدی به شبکه داخلی و شبکه اجتماعی سازمانی خود داشته باشید، داریم و می بینیم که عقب ماندگی نسبت به بهترین تکنولوژی روز کجا رخ می دهد.

۱- افزایش سرعت کسب و کار

کسب و کارها به افزایش سرعت و گامهای بلند ادامه می دهند و هر کسی در سازمان (از بالاترین مقامات اجرایی تا کاکنان خط مقدم) به توانایی حل مساله، تصمیم گیری و انجام اقدامات سریع نیاز دارند. شبکه های داخلی قدیمی که با دیدگاه اطلاع رسانی از بالا به پایین طراحی شده اند، پاسخگوی نیاز این نوع چابکی وسیع را ندارند.

۲- مشتری پادشاه است

کارکنانی که با مشتری روبرو هستند باید به اطلاعاتی که برای خدمات به مشتری مورد نیاز هستند دسترسی سریع داشته باشند. همینطور آنها به ابر تلفنی برای رساندن صدای مشتری به سایر کارکنان سازمان دارند. اینها ارتباطات مبتنی بر انتقال و اشتراک دانش و ارتباطات دموکراتیک هستند که شبکه های داخلی سنتی مبتنی بر محتوای ثابت و جریان یک طرفه اطلاعات نمی توانند تامین نمایند.

۳- تکنولوژی های قدیمی شبکه داخلی مرده اند یا در حال مرگ هستند

جان تکنولوژی های قدیمی که شبکه داخلی بعضی از شرکتها را تامین کرده اند، به لب رسیده است. تامین کنندگان تکنولوژی های قدیمی پیشنهادات جدیدی برای افزودن امکانات می دهند ولی اغلب راه حل ها، مشکلات جدیدی اضافه می کنند یا در بهترین حالت سیستم های مبتنی بر پردازش ابری را تحویل می دهند که به اجبار باید با تکنولوژی قدیمی یکپارچه شود. چه بسا تلاش برای کش دادن عمر شبکه های داخلی تاریخ گذشته سخت تر و سخت تر شود.

۴- قابلیت های شبکه های داخلی، تعامل پذیری را رواج داده اند

تکنولوژی جدیدی فراهم آمده است که می تواند شبکه های داخلی را بیشتر از هر زمانی تعاملی کند. این کار با ترکیب ساختار شبکه های داخلی سنتی و امکانات مبتنی بر شبکه اجتماعی سازمانی به دست آمده است. به این ترتیب شبکه های داخلی نه تنها محلی برای سازماندهی و منتشر کردن محتوا و اطلاعات هستند بلکه ارتباط، تعامل و همکاری را نیز بهبود چشمگیر داده اند.

شبکه های داخلی تعاملی که امروزه به آن شبکه اجتماعی سازمانی می گویند، سازمان را برای اشتراک و انتقال دانش، تصمیم گیری و اقدام سریع با سرعتی که با سرعت تغییرات و پیشرفت محیط و کسب و کارها تناسب دارد قادر ساخته اند.

شبکه های داخلی مبتنی بر شبکه اجتماعی سازمانی این موارد را تامین می کنند:

  • شبکه ای که جریان اطلاعات مهم و دانش با ارزش را بین افراد و گروه های کارکنان تبادل می کند.
  • یک ابزار ارتباطی با صدای رسا برای تامین ارتباطات لازم جهت گردش اطلاعات مهم از بالا به پایین برای همه افراد سازمان به طور مستقیم و به مشتریان به طور غیر مستقیم.
  • شبکه ای که کاوش ایده های جدید را ترویج می کند و بهره وری کارکنان را بهبود می بخشد.

اگر تا کنون چنین نکرده اید، الان زمان اندیشیدن و ارزیابی مجدد شبکه داخلی است. شما می توانید روش فعلی را تکامل دهید تا به الزامات محیط کسب و کار امروزه دست یابید یا از طرف فروشنده سیستم قبلی تحت فشار قرار گیرید. اما مراقب دام باشید. وقت مدرن سازی شبکه داخلی و بکارگیری شبکه اجتماعی سازمانی فرا رسیده است.

دسته بندی ها :
  ارتباطات داخلی سازمان - تعاملات سازمان - شبکه اجتماعی سازمانی - مدیریت دانش - مقالات - نکات مدیریتی -
درباره

 محسن روح الامین

  (43 مقالات)

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی