سیستم مدیریت جلسات «همتاک»

تصمیم‌گیری مهمتر است یا اجرای تصمیم؟

decision making

همه‌ی افراد موقعی که وقت زیادی صرف انجام کاری می‌کنند، انتظار دارند نتیجه‌ی کارشان ملموس باشد تا احساس رضایت کنند، قبول دارید؟

برگزاری و پیگیری جلسات یکی از کارهایی است که وقت زیادی را از مدیران می‌گیرد پس قطعاً باید نتایج خوبی به همراه داشته باشد. هدف از برگزاری جلسات در یک شرکت یا سازمان چیست؟ بله، درست است! بررسی شرایط و همفکری برای ارائه‌ی راه‌حل و رفع مشکلات و برنامه‌ریزی برای پیشرفت؛ پس در نتیجه بایستی تصمیماتی درباره‌ی این موارد گرفته شوند و برای اجرای آن‌ها برنامه‌ای تدوین شود.

جلسات باید به تصمیمات و مصوبات مشخص نیز برسند اما نکته‌ای بسیار مهم که اغلب نادیده گرفته شده و گاهاً خسارات زیادی به بار می‌آورد، این است که باید توجه داشت تصمیم‌گیری همه چیز نیست و حتی به نوعی آغاز یک فرآیند محسوب می‌شود.

تصمیمات جلسه باید به مرحله‌ی انجام برسند تا بتوان گفت برگزاری جلسه نتیجه‌ی مثبتی داشته است.

اجرای تصمیمات دو حالت دارد:

یا در زمان مقرر اجرا می‌شوند و سازمان از مزایای آن بهره‎مند می‎شود

و یا مصوبات بدون نتیجه باقی می‌مانند و سازمان همواره در معرض ریسک پیامدهای عدم اقدام قرار می گیرد

حتی گاهی موارد مصوباتی در جلسات، در زمان اجرا با موانعی روبرو می‌شوند که پیش‌بینی نشده‌اند. ریسک عدم اجرای این مصوبات، اغلب بیشتر از سایر تصمیمات است. بنابراین لازم است موانع عدم اجرای مصوبه و وضعیت آن را ثبت کرده تا در جلسات بعدی به رفع موانع یا تغییر تصمیم اقدام گردد.

 

 

 

برنامه‌ریزی نکردن تا حصول نتیجه = برنامه‌ریزی برای شکست

business meeting

 

 

 

جلسات بدون نتیجه = اتلاف وقت مدیران

برنامه‌ریزی زمان، مدیریت اقدامات

همراه با نرم‌افزار مدیریت جلسات و پیگیری مصوبات «همتاک»

 

با کمک سیستم مدیریت جلسات و پیگیری مصوبات «همتاک» می‌توان تمامی جزئیات مربوط به برگزاری و پیگیری جلسات را مدیریت کرد. چه چیزی از این بهتر؟

«همتاک»  امکانات متنوع و قابلیت‌های متعددی داراست که با کمک آن‌ها، برنامه‌ریزی و کمک به انجام تمامی فعالیت‌های مرتبط با فرآیند برگزاری جلسات از برنامه‌ریزی زمان جلسه گرفته تا ارسال دعوت‌نامه و دستور جلسه و در نهایت ثبت صورت جلسات و پیگیری مصوبات را امکان‌پذیر می‌سازد.

همتاک دارای قابلیت‌های عنوان شده در ذیل است:

تعیین مصوبات جلسه

دعوت به جلسه

هماهنگی در تشکیل جلسات

تهیه‌ی گزارشات

پیگیری اقدامات محول‌شده

برای آشنایی با محیط برنامه و امکانات و قابلیت‌های آن، ویدئوهای معرفی همتاک را در کانال‌های سپهرماهان در آپارات، یوتیوب و اینستاگرام تماشا کنید. 

برای آگاهی از جزئیات امکانات همتاک روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید:

هماهنگی برای برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات، اگرچه مهم است اما تنها یکی از کارهای حائز اهمیتی است که در یک شرکت یا سازمان انجام میپذیرد؛ در هر شرکتی پروژه‌های گوناگونی در جریان هستند و مدیریت پروژه‌ها امری چالش‌برانگیز است چرا که برنامه‌ریزی برای به نتیجه رساندن هر پروژه نیاز به دقت بالایی دارد تا بتوان کارها، هزینه‌ها و زمان را به ‌خوبی مدیریت کرد.

امروزه با توجه به حجم کارهایی که باید در یک پروژه انجام شوند و ضعف در برقراری هماهنگی بین اعضای یک تیم که روی پروژه‌ی مشترکی کار میکنند، اغلب زودتر از موعد و نهایتاً به موقع رسیدن به هدف‌گذاری‌های از پیش تعیین شده برای پروژه (deadlines) را به امری بسیار ایده‌آل‌گرایانه که سخت به وقوع می‌پیوندد تبدیل کرده است اما اگر نرم‌افزاری وجود داشته باشد که با کمک آن بتوان این کار به ظاهر سخت را به راحتی آب خوردن انجام داد، واکنش شما چه خواهد بود؟ قطعاً نباید از کنار همچین چیزی به سادگی گذشت چون زمان ارزشمند است و نباید آن را هدر داد؛ با کمک نرم‌افزار مدیریت پروژه و کارهای «همتیک» میتوان جلوتر از زمان حرکت کرد… روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید و با همتیک آشنا شوید:

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی