نرم افزار مدیریت پروژه و کارها «همتیک»

تعریف تسک در همتیک

چالش‌های متداول کاری

امروزه حجم زیادی از پروژه‌های گوناگون در شرکت‌ها و سازمان‌ها در جریان است. مدیریت پروژه و کارها قطعاً آسان نیست چرا که هر پروژه در ابتدای راه نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد تا بتوان کارها، هزینه ها و زمان را به ‌خوبی مدیریت کرد.

در حین اجرای پروژه نیز مسئولیت‌ها و وظایف افراد باید به‌صورت دقیق مشخص شوند. همچنین گاهی نیاز به مشورت و تبادل نظر بین اعضای تیم پروژه جهت یافتن راه‌حل مناسب برای مشکلات نیز وجود دارد.

هنگام مدیریت پروژه ها، مدیران و کارکنان با چالش‌های متداولی مواجه می‌شوند؛ اعم از:

زمان بندی نامناسب و نرسیدن به هدف‌گذاری‌های از پیش تعیین شده

اینکه قبل از رسیدن به هدف‌گذاری‌ها و زمان از پیش تعیین شده برای تحویل پروژه، تمام کارهای مربوطه انجام شده باشند و بدون استرس و با خیال راحت نتایج کارتان را ارائه کنید، قطعاً حالتی ایده‌آل برای همه است.
و اما افراد بسیاری اصطلاحاً دقیقه نودی هستند. این افراد خیلی اوقات با خود فکر میکنند کاش میتوانستند معجزه کنند و زمان را به عقب بازگردانند بلکه کارشان بهتر پیش رفته و بتوانند به موقع خروجی را تحویل دهند.

پراکندگی اطلاعات

حتی اگر آدم نامنظمی باشید وقتی پای کار وسط باشد، حتماً شما هم دلتان میخواهد روند تمام کارها برایتان شفاف باشند و بدانید از کجا باید شروع کنید و به کجا برسید!
اگر فایل‌ها و مستندات و اطلاعاتی که نیاز دارید، نامرتب باشند و نتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید یا نیاز باشد تا زمان زیادی را صرف پیدا کردنشان کنید، قطعاً کلافه و سردرگم میشوید. حتماً هم بعد از مدتی از بدین روال کار کردن خسته میشوید.

ضعف در ارزیابی نتایج

برنامه ریزی یک فرآیند است. این امر بدین معناست که همواره حتی تا انتهای زمان اجرا، باید به جزئیات آن فکر کرده در صورت نیاز اصلاحشان کنید و نباید فقط به طراحی آن اکتفا کنید.
حال از کجا میشود فهمید که زمان اصلاح برنامه فرا رسیده است؟ بله درست است! با ارزیابی نتایج هر مرحله از پیشروی برنامه میتوان نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده و در راستای بهبود برنامه و رسیدن به اهداف تلاش نمود.

ضعف در برنامه ریزی

اولین قدم برای انجام هر کاری برنامه‌ریزی در راستای رسیدن به هدف است. شما ممکن است اهداف بسیار بزرگی در ذهن داشته باشید اما بدون وجود برنامه‌ای که گام‌های رسیدن به این اهداف را نشان دهد، احتمال رسیدن به اهدافتان خیلی کم است.
با برنامه داشتن، میتوانید اوضاع را تحت کنترل خود درآورید و تصمیمات بهتری اتخاذ کنید و بهره‌وری بالاتری داشته باشید اما اگر برنامه‌ی مناسبی نداشته باشید اوضاع اصطلاحاً قمر در عقرب شده و جز کلافگی و سردرگمی و بهره‌وری پایین چیزی برایتان به ثمر نخواهد داشت.

برآورد اشتباه هزینه‌ها

وقتی صحبت از هزینه و مخارج به میان می‌آید، شاخک‌های حساسیت افراد تیز میشود. البته که این امر طبیعی است چراکه مثلاً اگر در یک پروژه هزینه ها به درستی برآورد نشده باشند، ممکن است یک شرکت حتی تا ورشکستگی نیز پیش برود.

ناهماهنگی منابع انسانی و عدم مدیریت ارتباطات

آیا تا به حال شنیده‌اید که میگویند با وجود اتحاد و هماهنگی بین آدم‌ها میشود هر کاری را به سرانجام رساند؟ آیا به علت تأکید دبیران و استادان برای وادار کردن دانشجویان به انجام کار تیمی فکر کرده‌اید؟
قطعاً یکی از علل این است که در یک شرکت، سازمان یا تیم، اگر بین افراد هماهنگی و همکاری مناسبی وجود داشته باشد، آنها میتوانند به راحتی به تمامی اهداف خود برسند.

تسلط بر اطلاعات پروژه ها مزایای زیادی نصیب سازمان می‌کند. در صورتی که پروژه ها از کنترل خارج شوند، تصمیم گیری دشوار، مدیران کلافه و سازمان دچار افول جدی می‌شود.

با یک ابزار قابل اتکا، تمامی چالش‌ها و مشکلات موجود در مسیر مدیریت پروژه‌ها قابل حل هستند.

خداحافظی با کلافگی و سردرگمی با کمک همتیک

راه‌ حل چیست؟

مدیریت پروژه و کارها به ابزاری دقیق، قوی و از همه مهم‌تر در دسترس برای تمامی افراد پروژه نیازمند است.

نرم افزاری که بتوان در آن برنامه ریزی تمامی جزئیات یک پروژه‌ را انجام داد، کارها و مسئولیت‌های اعضای تیم را مشخص کرد و امکان گفت‌وگو و مکاتبه بین تمام اعضای پروژه جهت مشورت و تبادل نظرات وجود داشته باشد.

 

مدیریت پروژه و کارها با نرم افزار همتیک

افزایش چابکی سازمان، محبوب کارکنان

سپهرماهان، با شناسایی نیازهای سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام به تولید نرم‌افزار مدیریت پروژه و کارهای «همتیک» نموده است.

در سیستم مدیریت پروژه‌ «همتیک»، پروژه‌های سازمانی تعریف و افراد مرتبط در آن عضو می‌شوند. اطلاعات پروژه نیز به صورت سیستماتیک به جریان می‌افتند.

همه‌ی این موارد به صورت یکپارچه در محیطی انجام می‌شود که کاربران به طور عادی و به راحتی در آن حضور دائمی دارند و ثبت اطلاعات پروژه، یک کار اضافه و خسته‌کننده محسوب نمی‌شود.

نرم افزار مدیریت پروژه و کارها «همتیک» با وجود منوها و امکانات متنوعی که دارد، امکان مدیریت هوشمند پروژه‌ها را برای شما فراهم کرده و موجب چابکی شرکت یا سازمان شما میشود.

ویژگی‌های همتیک

بارزترین ویژگی نرم افزار مدیریت پروژه و کارها «همتیک»، تولید آن در بستر شبکه اجتماعی است.

کاربران به راحتی، در هر جا و در هر زمان تنها با داشتن یک تلفن همراه هوشمند می‌توانند که:
 • از وظایف و کارهای خود مطلع شوند.
 • با همکاران و اعضای تیم خود درباره‌ی مسائل مختلف به گفت‌وگو بپردازند.
 • داشبورد کارهای خود را ببینند و کاربرگ زمان کارهای خود را وارد کنند.
 • گزارشات خود را ثبت نمایند و به تمامی اسناد و اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته ‌باشند.
منوی لیست کارها در نرم افزار همتیک
امکانات و قابلیت‌های همتیک
با استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه و کارها «همتیک» مدیران پروژه می‌توانند که:
 • پروژه‌های خود را برنامه ریزی کنند.
 • سطح دسترسی تمامی اعضای تیم را مشخص ‌کنند.
 • وظایف کارکنان و کارها را تعریف کرده و به اعضای تیم تخصیص ‌دهند.
 • برای هر کار و یا مسئولیت ناظری که کار را تأیید کند، تعیین ‌کنند.
 • به وسیله‌ی گزارشات کاربردی و دقیق از وضعیت تمامی پروژه‌ها مطلع شوند.
 • همچنین به تبادل نظرات و تجربه‌های خود با سایر کاربران بپردازند.
 • در نهایت نیز می‌توانند زمان و هزینه‌ی برنامه ریزی شده و آنچه را که به‌طور واقعی رخ داده است، مقایسه نموده و دلایل خطای برنامه ریزی را بررسی کرده تا در پروژه‌های آتی این خطای محاسبه را به حداقل برسانند.
داشبورد نرم افزار مدیریت پروژه همتیک
منوهای همتیک
 • منوی پروژه ها
 • داشبورد مدیریت پروژه ها
 • منوی لیست کارها
 • بخش گفتمان
 • بخش فایلها
 • کاربرگ زمان (Time-Sheet)
 • بخش گزارشات
منوی نرم افزار مدیریت پروژه همتیک
برای آشنایی با محیط و منوهای این برنامه میتوانید ویدئوهای معرفی محصول را در شبکه‌های اجتماعی سپهرماهان مانند اینستاگرام، آپارات یا یوتیوب تماشا کنید.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی