نرم افزار مدیریت دانش

نرم افزار مدیریت دانش

سیستم مدیریت دانش، یک ابزار و محیط کاری است که استقرار آن در سازمان یکی از عوامل تضمین‌کننده‌ی رقابتی پایدار است و منجر به افزایش میزان بهره‌وری از سرمایه‌های انسانی خواهد شد.

هر نوعی از سیستم‌ها در حوزه‌ی فناوری اطلاعات که ذخیره‌سازی و بازیابی دانش را انجام می‌دهند، مشارکت افراد را بهبود می‌دهند، منبع دانش را جانمایی می‌کنند، مخازن اطلاعات پنهان را شناسایی می‌کنند، دانش را کسب و استفاده می‌کنند و یا در برخی موارد به عنوان راهی جهت بهبود و توسعه‌ی فرآیندهای مدیریت دانش هستند، سیستم مدیریت دانش نام‌گذاری میشوند.

در سیستم مدیریت دانش مجموعه‌ای از فرآیندها و ابزارها برای ایجاد ارتباط میان کارکنان و ایجاد انگیزه‌ی لازم برای به اشتراک‌گذاری تجربیات و یادگیری از یکدیگر فراهم میشود.

این سیستم جهت ایجاد بستری برای شناسایی و دسترسی متخصصین به فضایی برای اشتراک‌گذاری حجم انبوه دانش و کمک به مدیران ارشد به تصمیم‌گیری فراهم آمده است تا با هم‌افزایی جمعی میان کارشناسان و متخصصین، سازمان را قادر سازد با ایجاد پایگاه دانش و تجمیع دانش، امکان تحلیل وضعیت جاری و پیش‌بینی آینده را فراهم سازد، همینطور بدین‌وسیله از اتلاف زمان و آزمون و خطا برای رسیدن به روش درست جلوگیری می‌شود.

چرخه‌ی دانش در سیستم مدیریت دانش سپهرماهان

چرا استفاده از سیستم مدیریت دانش، راز رسیدن به موفقیت است؟

مدیریت دانش مؤثر، دانش افراد موجود در سازمان شما را تحت کنترل در آورده و به آسانی بین کارکنان سازمان به اشتراک میگذارد. بدین ترتیب سازمان شما زمانی که افراد به مرخصی میروند، بیمار میشوند یا شرکت را ترک میکنند با هیچ مشکل و بحرانی مواجه نخواهد شد.

مدیریت دانش سازمانی فقط در لایه‌های مدیریتی نیست بلکه بسیاری از تجربیات و رویدادهای آموزنده در لایه‌های عملیاتی و کارشناسی در شرکت‌ها به وجود می‌آیند. نرم‌افزار مدیریت دانش سپهرماهان، سیستمی جدید و مبتکرانه و مبتنی بر شبکه اجتماعی سازمانی است. این سیستم سعی دارد تمامی مراحل مدیریت دانش از جمله اکتساب و گردآوری دانش، ساختاربندی دانش، اشتراک و تسهیم دانش را در بر بگیرد.

 

مزایای استفاده از سیستم مدیریت دانش

  • ایجاد ارزش: دریافت اطلاعات صحیح از افراد مناسب در زمان صحیح
  • تقویت نوآوری: استفاده از دانش به اشتراک گذاشته‌شده برای الهام‌بخشی طوفان ذهنی و فکری (brainstorm)، همکاری و ایده‌های بزرگ.
  • دست‌یابی به اهداف: توانا ساختن تیم برای هدف‌گذاری و رسیدن به آنها.

امکانات سیستم مدیریت دانش

  • استفاده از CMSها (سیستم‌های مدیریت محتوا) از جمله بلاگ، گروه و کامیونیتی، تالار گفت‌وگو و غیره جهت دریافت تجربیات، گفت‌وگوها و درس‌ آموخته‌های اعضای سازمان
  • استفاده از سیستم مدیریت اسناد جهت یکپارچگی اسناد سازمان
  • استفاده از سیستم‌های مدیریت جلسات و مدیریت پروژه
  • استفاده از Elasticsearch جهت دسترسی سریع به تمام اطلاعات و داده‌های سیستم
قابلیتهای سیستم مدیریت دانش سپهرماهان
برای مشاهده‌ی منوها و محیط برنامه و توضیحات عملکرد ویژگی‌های برنامه، لطفاً ویدئوهای مربوطه را در کانال‌های سپهرماهان در آپارات، یوتیوب و یا اینستاگرام تماشا کنید.

تصاویری از برنامه

ثبت درس آموخته در سیستم مدیریت دانش سپهرماهان
پایگاه دانش سیستم مدیریت دانش سپهرماهان
درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی