نوآوری و مدیریت موفق

توسط سارا شیرمحمدی 2 سال پیشهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  مقالات  /  نوآوری و مدیریت موفق

امروزه نوآوری و سهولت و کاربردپذیری نه تنها به مسئله‌ی اصلی بسیاری از سازمان‌ها بدل شده است بلکه به صورت جدی مورد توجه بخش عمومی و خصوصی نیز قرار گرفته است. ضرورت توجه به این امر را می‌بایست در انتظارات نوین جامعه از این مجموعه‌ها جستجو نمود.

در طی چند دهه‌ی اخیر، شیوه‌های سنتی مدیریت در بخش‌های مختلف به نحوی گسترده از سوی افکار عمومی به چالش کشیده شده است. عموم جامعه از مدیران در هر حوزه‌ای انتظار دارند که ضمن افزایش اثربخشی خدمات خود، منافع عمومی را به بهترین وجه تأمین نمایند.

به نظر میرسد پیاده‌سازی مفهوم مدیریت نوین می‌تواند مدیران را در برخورد با این چالش‌ها یاری دهد. مدیریت نوین، از طریق به کارگیری مجموعه‌ای از ابزارها و ایده‌ها، بهبود ساختارها و روش‌ها را امکان‌پذیر ساخته و روش‌های نوین و اثربخش را جایگزین روش‌های ناکارآمد می‌نماید.

تأکید بر اصلاح ساختار و شیوه‌های بوروکراتیک و تلاش در جهت افزایش کارایی و بهره‌گیری از ابزارهای نوین، از ویژگی‌های مدیریت نوین است.

به بیان دیگر خلق رضایت را می‌توان از ابزارهای مهم تحقق مفاهیم مدیریت عمومی نوین در هر عملکردی دانست که نتایجی چون بهبود کیفیت تصمیم‌گیری‌ها، ایجاد سرمایه‌های نامشهود عمومی، توسعه دانش عمومی، رضایت، سهولت، اثربخشی و افزایش سطح اعتماد و رضایت‌مندی عمومی نسبت به این مجامع را در پی خواهد داشت. در این راستا هر کارگزار و مدیری باید پیوسته این سؤال را از خود بپرسد:

چه کمکی می‌توان کرد و این کمک چگونه می‌تواند به کار گرفته شود؟

جهت ایجاد این تحولات در سازمان باید بستری مناسب وجود داشته باشد.

شرکت سپهرماهان به عنوان اولین تولید کننده شبکه اجتماعی سازمانی همسو در ایران، این بستر را فراهم نموده است که افراد سازمان بتوانند در محیطی مدرن، باهم به بهترین شکل همکاری کنند.

دسته بندی:
  مقالات -
درباره

 سارا شیرمحمدی

  (38 مقالات)

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی