دسته‌ها

6 راه برای بهتر گذراندن تعطیلات آخر هفته

توسط سارا شیرمحمدی 3 سال پیشهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  دانستنی‌ها  /  6 راه برای بهتر گذراندن تعطیلات آخر هفته
۶-راه-برای-بهتر-گذراندن-تعطیلات-آخر-هفته
تا حالا چند بار پیش آمده که آخر هفته‌‌ی خودتان را به «هیچ کاری نکردن» گذرانده باشید و روز شنبه با حسرت درست استفاده نکردن از زمانتان بیدار شده باشید؟!
coach potato

مطمئناً تعداد دفعات زیاده بوده که الان در حال خواندن این مقاله هستید!

درست است که تعطیلات آخر هفته زمانی برای استراحت است اما این اصلاً بدین معنا نیست که از صبح تا شب مثل سیب‌زمینی بیفتید روی کاناپه و فقط بخورید و بخوابید!! چون وقت ارزشمند است … .

در زمان تعطیلات که مغز به نسبت روزهای شلوغ هفته، آرامش بیشتری دارد و استراحت میکند، اتفاقاً بهره‌وری بالاتر میرود؛ حال چگونه میتوان در عین استراحت، از زمان بیشترین استفاده را کرد؟

در این مقاله به 6 راهی که به شما کمک میکنند تا تعطیلات پر بارتری را برای خود رقم بزنید، خواهیم پرداخت؛ به این امید که صبح روز بعد از تعطیلات با لبخند رضایت روزتان را آغاز کنید.

 

1. خوب بخوابید

برای این که بتوانید سطح انرژی خوبی برای انجام هر کاری داشته باشید، بدنتان به میزان خواب مناسبی نیاز دارد. بسیاری از ما با کم خوابی در طول هفته مواجهیم و آخر هفته میخواهیم آن را با زیاد خوابیدن جبران کنیم؛ اشکالی ندارد! بیشتر استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید کمی دیرتر از حد معمول از تخت خواب جدا شوید. خواب خوب به شما اجازه میدهد که از سطح انرژی بالایی برخوردار باشید.

 

2. برای خودتان یک لیست کار (To-Do list) آماده کنید

همانطور که برای روزهای کاری خودتان برنامه‌ریزی میکنید، برای آخر هفته‌تان هم حتماً برنامه‌ریزی کنید، با این تفاوت که سعی کنید جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر باشد. در روز چهارشنبه، لیستی از همه‌ی کارهایی که میخواهید آخر هفته انجام دهید، تهیه کنید؛ از خرید مواد غذایی و اقلام مورد نیاز گرفته تا دیدار دوستان و آشنایان. با این کار اطمینان حاصل میکنید که جمعه شب هیچ چیزی را فراموش‌شده و انجام‌نشده باقی نخواهید گذاشت.

 

3. زیاد در شبکه‌های اجتماعی غرق نشوید

اگرچه همه‌ی ما اغلب در طول هفته به تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های خود چسبیده‌ایم چرا که معمولاً دوری از آنها هنگام کار ممکن نیست، اما بهتر است آخر هفته‌ها از شبکه‌های اجتماعی دور باشید! شبکه‌های اجتماعی مانند یک سیاه‌چاله‌ی دیجیتالی هستند که شما را جذب کرده و در خود غرق میکنند و قبل از اینکه به خودتان بیایید، ناگهان متوجه میشوید که وقت شام شده و روز به پایان رسیده است. بنابراین به جای هدر دادن ساعت‌های آخر هفته، موبایلتان را کنار گذاشته و به جای آن از خانه بیرون بروید و کمی هم در دنیای واقعی خوش بگذرانید!

 

4. برای خودتان وقت بگذارید

در فاصله بین زمان به خانه رسیدن و وقت حرکت به سمت محل کار در صبح روز بعد، زمان بسیار کمی برای وقت گذاشتن برای خودتان در طول هفته وجود دارد. در آخر هفته، زمانی را برای مرتب کردن اتاق و کمد لباستان، اتو کردن لباس‌هایتان و خلاصه انجام کارهای عقب افتاده و صد البته کارهایی که دوست دارید، صرف کنید. وقت گذاشتن برای خود، چیزی است که اغلب آن را پشت گوش می‌اندازند اما انجام آن در آخر هفته راهی ساده برای آرامش یافتن و جمع کردن انرژی برای روزهای در پیش رو است.

 

5. هفته‌ی پیش روی خود را برنامه‌ریزی کنید

با صرف کمی وقت در روز جمعه برای برنامه‌ریزی کل هفته‌ی پیش رو، بهره‌وری خود را در طول هفته بالا ببرید. برای جلساتی که باید در آنها شرکت کنید، کارهایی که باید انجام شوند و رویدادهایی که باید در آنها شرکت کنید، برنامه‌ریزی کنید. این یک روش عالی برای شروع هفته‌ای پر انرژی برای شما خواهد بود.

 

6. زمان خود را تقسیم‌بندی کنید

تعطیلات آخر هفته برای استراحت و کسب آرامش است اما از آنجا که انجام بیش از حد هیچ کاری خوب نیست، در آخر هفته وقت خود را به طور مساوی برای کارهایتان تقسیم‌بندی کنید. مثلاً زمانی برای دورهمی‌ها، زمانی برای تماشای شبانه‌ی فیلم‌ها، زمانی برای سرگرمی‌ها و زمانی هم برای برنامه‌ریزی هفته‌ی پیش رو در نظر بگیرید تا بتوانید به انجام همه‌ی آنها برسید.

 

منبع: سایت swirlster.ndtv.com

مترجم: سارا شیرمحمدی

دسته بندی ها :
  دانستنی‌ها - مقالات -
درباره

 سارا شیرمحمدی

  (16 مقالات)

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی