دسته‌ها

6 آمار مهم دورکاری در سال 2020 که باید بدانید

توسط سارا شیرمحمدی 4 سال پیشهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  اخبار  /  6 آمار مهم دورکاری در سال 2020 که باید بدانید
۶-آمار-مهم-دورکاری-در-سال-۲۰۲۰-که-باید-بدانید

ظهور تکنولوژی دیجیتال این امکان را برای کارشناسان دنیای کسب‌وکار فراهم میکند که بتوانند به راحتی از هرجای دنیا با هم کار کنند. تمام آنچه که یک کارمند دورکار برای موفقیت نیاز دارد، اتصال WiFi، ابزار زمان‌بندی، برنامه‌های کمکی برای افزایش بهره‌وری و یک سری مهارت ولو در سطح متوسط می‌باشد. دورکاری نه تنها یک راه عالی برای کارمندانی است که از انعطاف‌پذیری در کار لذت میبرند، بلکه برای شرکت‌های سراسر دنیا نیز مفید است.

استخدام یک کارمند دورکار، امکان دسترسی جهانی به استعدادها را در سرتاسر جهان با هزینه‌ای کاملاً مقرون به صرفه فراهم میکند؛ البته به شرط آنکه ابزارهای برقراری ارتباط برای هماهنگی کارها امکانات مناسبی داشته باشند.

در این مقاله، آمار برتر مربوط به دورکاری در سال 2020 آورده شده است؛ بررسی آنها به شما کمک میکند تا بینش بهتری از دنیای دورکاری و اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر، داشته باشید.

 

دورکاری

 

BlueFace پیش‌بینی کرده است که تا سال 2025، دورکاری با کار حضوری در ادارات رقابت میکند.

 

طبق یک نظرسنجی انجام‌شده توسط AND CO و Remote Year، آمار دورکاری روز به روز در حال افزایش است.

در واقع طبق نظرسنجی، 55٪ از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که 100٪ از زمان کاری خود را دورکاری میکنند.

 28% دیگر نیز گفته‌اند که در دفتر کاری خود و در خانه کار میکنند.

با این میزان از افزایش نرخ دورکاری، BlueFace پیش‌بینی میکند که دورکاری تا سال 2025 رقیب جدی کار حضوری خواهد بود.

 دورکاری روز به روز در حال کسب محبوبیت بیشتری است و واقعاً چرا که نه؟! دورکاری هم به نفع کارمندان است و هم به نفع کارفرمایان.

پس با توجه به آنچه گفته شد، آیا فکر نمیکنید امروزه بیش از پیش نیاز به نرم‌افزارهای مناسب برای دورکاری و ابزارهای برقراری ارتباط و هماهنگی برای انجام کارها حس میشود؟

 

در این بخش به چند مزیت دورکاری پرداخته میشود:

 

دورکاری انعطاف‌پذیری در کار و افزایش بهره‌وری را فراهم میکند

آمار نشان داده است که کارمندان دورکار JD Edwards بین 20 تا 25 درصد بیشتر از همکاران حاضر در محل کار خود بهره‌وری داشته‌اند. علاوه بر این، کارمندان American Express که از خانه کار میکردند هم 43 درصد بهره‌وری بیشتری داشته‌اند.

 

دورکاری کردن موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ی کارفرمایان و کارمندان میشود

اگر کارمندانی که به موجب شغلشان میتوانند دورکاری کنند، حتی نیمی از وقت خود را دورکاری کنند، این امر بیش از 700 میلیارد دلار پس‌انداز ملی به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، مشاغل به طور متوسط 11000 دلار در سال برای هر کارمند دورکاری که پاره‌وقت کار میکند، صرفه‌جویی میکنند و افراد دورکار نیز در هر سال بین 2 تا 7 هزار دلار پس انداز میکنند. تازه استخدام یک کارمند دورکار نسبت به یک کارمند حضوری هزینه‌های کمتری برای یک شرکت نیز به همراه خواهد داشت.

 

دورکاری برای محیط زیست مفید است

هرچه رفت و آمد کمتری داشته باشید، به کم شدن انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک بیشتری میکنید. استخدام تعداد بیشتری کارمند دورکار میتواند به کاهش تغییرات آب و هوایی کمک کند. در حقیقت، اگر کارمندان آمریکایی فقط نیمی از زمان کاری خود را دورکاری کنند، کاهش گازهای گلخانه‌ای همان اثری را خواهد داشت که نیروی کار ایالت نیویورک را به طور دائمی از رده خارج کنند!

 

دورکاری یک مزیت کاری و انگیزشی به حساب می‌آید

طبق بررسی‌های Softchoice، حدود 74% از کارمندان دفاتر آمریکای شمالی اظهار داشتند که براساس سیاست‌های شرکت مبنی بر انجام دورکاری، کار خود را تغییر میدهند!

 

دورکاری به افزایش رضایت شغلی کمک میکند

53.3 درصد از برنامه‌نویسان گفته‌اند هنگامي كه به دنبال كار جديد هستند دورکاری برایشان در اولويت است و بيشترين میزان رضايت شغلي توسط برنامه‌نویسانی كه كاملاً يا تقريباً كاملاً دورکار بوده‌اند، گزارش شده است.

با در نظر گرفتن این آمار، روشن است که چرا ممکن است دورکاری در سال‌های آینده از کار اداری پیشی بگیرد. اگر به دنبال استخدام کارمندان دورکار هستید، الان واقعاً زمان مناسبی است.

در این رابطه بخش سوم مقاله‌ی «چه چیزی باعث رضایت از محل کار میشود؟» را مطالعه نمایید.

66٪ از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی Flexjob گفته‌اند که بهره‌وری آنها وقتی مجبور به حضور در دفتر کاری خود نیستند بهبود یافته و 76٪ هم گفته‌اند که حواس‌پرتی‌های کمتری در خارج از دفاتر وجود دارد و بنابراین بهتر میتوانند روی کارشان تمرکز کنند.

 

کار از خانه

 

اگر قصد استخدام کارمندان دورکار را دارید یا خودتان میخواهید دورکاری را تجربه کنید، احتمالاً علاقه‌مند خواهید بود که بدانید چگونه دورکاری بر افزایش میزان بهره‌وری تأثیر میگذارد.

طبق مطالعات و بررسی‌های تحقیقاتی مختلف، کارمندان دورکار گزارش میدهند که هنگام دورکاری بازده بیشتری دارند و عوامل حواس‌پرتی بسیار کمتری وجود دارد.

 

در این بخش به برخی آمار قابل توجه دیگری نیز در مورد سطح بهره‌وری در زمان دورکاری میپردازیم:

 • طبق اعلامWorkforce Futures ، 83٪ از کارکنان احساس میکنند برای بهره‌ور بودن نیازی به حضور در دفتر کار ندارند.
 • نتایج تحقیقی در استنفورد نشان داده است که وقتی کارمندان مرکز تماس از خانه کار میکنند، عملکرد آنها 13٪ افزایش می‌یابد. از این میزان 9٪ دقایق بیشتری کار کرده‌اند و 4٪ هم تعداد تماس بیشتری را در هر دقیقه رسیدگی کرده‌اند.
 • یک تحقیق و بررسی تحت حمایت سیسکو انجام شده و نتایج به دست آمده نشان میدهند که تا حدی کار در خانه منجر به افزایش 12 درصدی بهره‌وری شده است. پس از ابتکار عمل دورکاری AT&T، این شرکت گزارش کرد که 150 میلیون دلار صرفه‌جویی کرده است.
 • همچنین گروه خدمات کسب و کار اینترنتی سیسکو از پس‌انداز سالانه 277 میلیون دلار به دلیل دورکاری خبر داده است.
 • در یک نظرسنجی انجام‌شده توسط Polycom Inc، از هر سه پاسخ دهنده دو نفر گفته‌اند که هنگام دورکاری بیشتر از زمانی که در یک دفتر کار میکنند، بهره‌وری دارند. علاوه بر این، از هر چهار پاسخ‌دهنده‌ی ذکر شده سه نفر دورکاری میکنند چرا که این امر به آنها در برقراری تعادل میان کار و زندگی کمک میکند.

اگر به دنبال افزایش بهره‌وری کارمندان خود هستید، فراهم آوردن امکان دورکاری باید اولویت اصلی شما باشد. اگر کارمندی هستید که به دنبال یافتن راه‌هایی برای افزایش بهره‌وری، جلوگیری از حواس‌پرتی و افزایش تمرکز و بهبود تعادل میان کار و زندگی خود هستید، باید دورکاری را در نظر بگیرید.

 

AT&T از پس‌انداز 30 میلیون دلاری در سال به موجب ابتکار عمل دورکاری خود گزارش کرد.

 

برای سودآوری یک شرکت، انجام کارهای زیادی لازم است. چند روش مختلف برای بهبود جریان درآمدی وجود دارد:

البته که اولین مورد، فروش بیشتر است. راه دیگر این است که پول کمتری خرج کنید و و حواستان به  بودجه باشد.

دورکاری، راهی مطمئن برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها و افزایش سرمایه است.

 

در این بخش به آمار جالبی میپردازیم که نشان میدهند برخی شرکت‌ها با استخدام کارمندان دورکار چه میزان سرمایه پس‌انداز میکنند:
 • همانطور که در بالاتر ذکر شد، AT&T سالانه 30 میلیون دلار صرفاً در هزینه‌های مربوط به ملک صرفه‌جویی میکند.
 • با توجه به Global Workplace Analytics ، کسب و کارها میتوانند با اجازه دادن و فراهم کردن امکان دورکاری، سالانه تا 11000 دلار به ازای هر نفر پس‌انداز کنند.
 • Dell نیز به میزان پس‌انداز 12 میلیون دلار در سال از کاهش هزینه‌های مربوط به فضای اداری اشاره کرده است.

جالب است که نه تنها شرکت‌ها پس‌انداز میکنند، بلکه کارمندان دورکار نیز سرمایه‌ی خود را پس‌انداز میکنند.

 • طبق اداره سرشماری ایالات متحده، متوسط کارمندان هر روز تقریباً یک ساعت را در رفت و آمد به خانه و محل کار خود به سر میبرند، بیش از 300 ساعت در سال. Dell تخمین میزند که کارکنانی که ده روز در ماه از راه دور کار میکنند، سالانه حدود 350 دلار در هزینه‌های رفت و آمد صرفه‌جویی میکنند.
 • به همین ترتیب Global Workplace Analytics پیشنهاد کرد که کارگران در محل حدود 11 روز در سال در ترافیک و همچنین 2500 تا 6000 دلار برای هزینه های مختلف مربوط به حضور در یک دفتر کار می کنند.
 • پاسخ‌دهندگان دورکار یک نظرسنجی CoSo Cloud گفته‌اند که آنها با کار کردن در خانه سالانه 5،240 دلار پس‌انداز میکنند.

وقتی شرکت‌ها فرصت‌های کاری از راه دور را ارائه میدهند، همه پس‌انداز میکنند! قبول دارید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای آشنایی با نرم‌افزار همتیک که ابزاری مناسب برای دورکاری بوده و به شما در برقراری هماهنگی برای انجام کارها و پروژه‌هایتان کمک میکند و هر قابلیتی که نیاز داشته باشید نیز برایتان فراهم میکند، به صفحه‌ی مربوطه مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

منبع: سایت biz30.timedoctor.com

مترجم: سارا شیرمحمدی

دسته بندی ها :
  اخبار - دانستنی‌ها -
درباره

 سارا شیرمحمدی

  (16 مقالات)

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی