چه چیزی باعث رضایت از محل کار میشود؟ (بخش سوم)

توسط سارا شیرمحمدی 3 هفته agoهیچ نظری ثبت نشده
ماهان  /  مقالات  /  چه چیزی باعث رضایت از محل کار میشود؟ (بخش سوم)

 

آیا برای داشتن فضای شادتری در کار، الزاماً باید همه‌ی کارکنان حضور فیزیکی داشته باشند؟ نظر شما چیست؟

 

همه با هم دور یک میز

روز به روز شرکت‌های بیشتری ارزش واقعی همکاری بین افراد را درک میکنند؛ به همین علت است که شاهد هستیم که اصطلاحاً open workspaceها، اتاق جلسات‌های بیشتر و فضاهای‌ کاری مشترک بیشتری در شرکت‌های سراسر جهان پدید آمده‌اند. کشورهای بسیاری از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس به سرعت در حال تغییر نوع فضای کاری خود هستند؛ آنها بیشتر تمایل دارند تا کارمندانشان در شرکت‌هایی با فضای کاری طراحی شده به صورت open workspace کار کنند.

اما آیا واقعاً حضور فیزیکی داشتن اعضای یک تیم و همکاران در کنار هم، باعث افزایش حس رضایت و شادی در محل کار میشود؟

آیا واقعاً نیازی به برگزاری جلسات و حضور فیزیکی در آنها است؟ همین الان راجع به برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسه‌ی بعدیتان دوباره فکر کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که طبق نظرسنجی‌های انجام شده، بیش از یک چهارم کارمندان میگویند که اگر بتوانند یک چیز را از کارهای خود حذف کنند، حضور در جلسات و کنفرانس‌ها است!

واقعیت این است که: همکاری در واقع به پیشبرد یک روند مشترک مربوط است نه نزدیکی و حضور فیزیکی افراد در کنار هم!

 

workspace

 

 

فروریزی دیواره‌ها

با وجود تغییرات شکل گرفته به منظور بهبود همکاری افراد با یکدیگر، همچنان فقط کمتر از نیمی از کارمندان (45٪) دید مثبتی به روند فعلی همکاری دارند. همراه با پایین آمدن دیواره‌های اتاقک‌های کاری افراد و کار در open workspaceها، میزان سؤالات و درخواست‌های کمک بالا میرود و این موضوع موجب حواس‌پرتی شده و طبیعتاً میزان تمرکز افراد را کاهش میدهد.

مجبور کردن افراد برای همکاری در یک تیم نتیجه‌ی عکس در بر دارد. در حقیقت، 32٪ افراد از روی تعهد حاضر به شرکت هستند یا اینکه اصلاً به طور کلی در آن‌ شرکت نمیکنند. بنابراین شاید زمان آن فرا رسیده باشد که به راه‌های دیگری برای افزایش همکاری شکل گرفته بین کارمندان باشید.

پیوندهای تیمی بهتری ایجاد کنید؛ چگونه؟ همکاری کردن افراد با یکدیگر هم بسیار ارزشمند و هم اجتناب‌ناپذیر است. داشتن ابزارهای مناسب برای ایجاد همکاری مؤثر، بهترین راه برای افزایش همکاری و ایجاد حس رضایت و در نتیجه شادی افراد تیم شما است. از آنجایی که کارمندان بسیاری متمایلند که کارشان انعطاف‌پذیر باشد و همچنین گزینه‌ی دورکاری کردن را حداقل تحت شرایط خاص در اختیار داشته باشند و این گونه احساس رضایت و شادی بیشتری دارند، زیرساخت‌ها و فرایندهایی برای حمایت از این موارد و گذار از روش‌های قدیمی همکاری به روش‌های نوین باید ساخته یا به خوبی مجدداً ارزیابی گردند.

حدود 54٪ از کارمندان راضی و خوشحال میگویند که همکاری با اعضای تیم از راه دور (دورکاری کردن) را دوست دارند بالاخص که امروزه تکنولوژی انجام این کار را آسانتر کرده است.

شادترین کارمندان هنگام همکاری با همکاران و هم‌تیمی‌های خود، ارزش راه‌حل‌ها و ابزارهای مدیریت کارهای مشارکتی را کاملاً تشخیص داده و درک میکنند. در ایالات‌متحده، کاربران نرم‌افزار مدیریت کار مشارکتی بیش از 2 و نیم برابر بیشتر از افراد غیر استفاده‌کننده‌ی این ابزارها میگویند که عاشق همکاری با اعضای تیم خود از راه دور هستند و این نرم‌افزارها و ابزارها پیشبرد و هماهنگی و کنترل کار را آسان میکنند.

 

remote work
سؤال:

کدام یک از موارد زیر احساس شما در مورد همکاری با اعضای تیم از راه دور را به بهترین وجه توصیف میکند؟

میزان رضایت از ابزارهای کارهای مشارکتی

 

گانت چارت‌ها، تقویم‌های کاری و داشبوردهای قابل تنظیم به تیم شما این امکان را میدهند تا با ارائه‌ی آپدیت‌ها و اعلان‌های وضعیت (نوتیفیکیشن) به صورت real time، از هرجایی به راحتی با هم در ارتباط بوده و همکاری کنند. ابزارهای مدیریت کارها و گزارش‌گیری از نتایج و روند پیشرفت پروژه‌ها به مدیران کمک میکنند تا در رأس پروژه‌ها قرار بگیرند، اولویت‌ها را تراز کنند و میزان بهره‌وری را بدون نیاز به برگزاری جلسات خسته‌کننده‌ی تعیین وضعیت، بسنجند. 

استفاده از ابزارهای مدیریت کارهای مشترکی علاوه بر کمک به شما برای مدیریت کارها، هزینه‌ها، زمان و سایر منابع، کمک میکنند تا بتوانید بین اعضای تیم خود همواره حتی بدون نیاز به حضور فیزیکی افراد در کنار یکدیگر بالاخص در زمان‌های بحرانی و یا شرایط حساس هماهنگی‌های لازم را به وجود آورید و نگران عقب ماندن روند انجام کارها طبق برنامه نباشید. 

روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید تا در رابطه با «همتیک» نرم‌افزار مدیریت پروژه و کارها بیشتر بدانید…

 

دسته بندی:
  مقالات -
درباره

 سارا شیرمحمدی

  (9 مقالات)

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخواست دمو مدیریت پروژه مدیریت جلسات شبکه اجتماعی